Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Polska i Euroland

Fale Elliotta:

Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 25'09 2009-06-14 01:12

POLSKA I EUROLAND

DAX (interwał weekly i 60 min):

 

 

Na DAX formuje się najprawdopodobniej ED jako fala 5 Minor. Do klasycznego zakończania brakuje jeszcze jednej podfali z wyjściem ponad górne ograniczenie. Widziałem jednak niejednokrotnie skarłowaciałe fale piąte w klinach. Wersją preferowaną jest wersja druga oznaczeń.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

   

W zeszłym tygodniu napisałem, że wyjście ponad ostatnie szczyty zaneguje oznaczenia prezentowane dotychczas. No więc nie tak prędko. Przyznam, że ruch up zaskoczył mnie na tyle, że zasiadłem do wykresu jeszcze raz, bez oznaczeń, a z linijką i kreskami. Rzadko to robię ale się wkurzyłem bo mi zjadło dość solidne zyski z pozycji. Bywa. Co wymalowałem widać poniżej.

Później oznaczyłem falę i okazuje się, że C Minor wcale nie musiało się skończyć 5.06, a dużo lepszym czasem (równość A i C) był 10.06 – wtedy obie fale trwałyby 12 sesji. Końcowy blow-off z klasycznym short squeezem

      zdarzył się sesję później... Drugą sprawą jest równość fal co do długości – teraz bardziej precyzyjna, przynajmniej na indeksie bazowym. Po trzecie wreszcie, technika kanałowa, która dla Zigzaga pokazuje dojście do górnej bandy dopiero w piątek, nie wcześniej. Reasumując jestem nadal niedźwiedziem i oznaczeń preferowanych nie zmieniam, choć zastrzegam, że dalszy ruch wzrostowy je definitywnie zaneguje.

 

Na taką ewentualność prezentuję oznaczenia alternatywne, które zakładają kontynuację ruchu w ramach fali (c). W tak rozpisanej strukturze do zakończenia ruchu wzrostowego brakuje fali iii Minute i v Minute a jej punktem docelowym powinno być górne ograniczenie kanału wzrostowego kreślonego od marca b.r. Zejście poniżej fali 4 Minor zaneguje oznaczenie.


WIG, MW40 (interwał weekly, EOD i 60min):

   

Na WIGu sytuacja podobna. Albo ostanie podejście jest falą kończącą ruch, lub dopiero pierwszą falą w sekwencji piątek w ramach fali v Minute. Jako ciekawostkę pokazuję równość fal, które na FW20 rozpatruję jako część domniemanego Zigzaga tworzącego falę Y Minor.

Tu jednak fale oznaczone są inaczej (co nie znaczy, że dobrze. Przypominam, że formalnie poprawnych oznaczeń jest zwykle co najmniej kilka). Klasycznie 5 = 1 więc miejsce na dokręcenie piątki teoretycznie jest. Tu również zejście poniżej fali iv zaneguje hipotezę o kontynuacji wzrostów.

   

Na MW40 sytuacja analogiczna do WIGu.

 


< Wstecz